Gallo Acoustics Micro20 – dwadzieścia lat na rynku

W 1999 roku, po ponad pięciu latach badań, firma Gallo Acoustics zaprezentowała serię głośników Nucleus Micro.

Z okazji jubileuszu 20-lecia producent przygotował limitowaną edycję Micro, Micro SE, Micro Droplet i Micro Droplet SE. Jubileusz zbiegł się z objęciem dystrybucji na terenie Polski przez AVI Media.
– Jesteśmy podekscytowani współpracą z AVI Media na polskim rynku. W tym roku pojawiło się wiele nowych produktów, które idealnie pasują do działalności dystrybucyjnej urządzeń dla instalacji i sektora rynku, który nowy oficjalny dystrybutor zna doskonale – powiedział Colin Urie, dyrektor zarządzający w Gallo Acoustics.

Prezentowana seria głośników pojawiła się w czasie, gdy duże, wolnostojące głośniki traciły udział w rynku na rzecz kina domowego. Nie bez znaczenia dla sytuacji na rynku była rewolucja cyfrowa, do której bezpośrednio przyczyniło się pojawienie iPoda, który był dostępny w sprzedaży już od dwóch lat. Była to niewątpliwa szansa dla niewielkich konstrukcji, które byłyby w stanie zapewnić jakość Hi-Fi w kompaktowych rozmiarów obudowach. Szansę tę wykorzystała firma Gallo Acoustics, co potwierdza fakt, że głośniki z serii Micro dostępne są od 20 lat i nadal cieszą się popularnością, a co najważniejsze dalej oferują najwyższą jakość.